Αρχική / Ενημέρωση / 6ο Sail For Pink! (προώθηση της στήριξης των γυναικών που νοσούν από καρκίνο του μαστού)

6ο Sail For Pink!

Την Κυριακή 6 Μαΐου 2018, στις 10:00, στο άγαλμα του Μ. Αλεξάνδρου στην παραλία της Θεσσαλονίκης θα πραγματοποιηθεί το 6ο Sail For Pink!, μια εκδήλωση που στοχεύει στην προώθηση της στήριξης των γυναικών που νοσούν από καρκίνο του μαστού, στην ενημέρωση του κοινού για τον καρκίνο του μαστού, στην απομυθοποίησή του και στον σχεδιασμό προγραμμάτων που αφορούν και στοχεύουν στην υιοθέτηση προληπτικής συμπεριφοράς.

Η εκδήλωση περιλαμβάνει ιστιοπλοϊκό αγώνα, πορεία ελπίδας, τρέξιμο και παράλληλες δράσεις.

Περισσότερες πληροφορίες για την εκδήλωση και τη δημιουργία ομάδων, που είναι ένα ξεχωριστό κομμάτι κάθε Sail for Pink!, μπορείτε να βρείτε στο http://sailforpink.almazoisthes.gr/.

Το Pre-Party του Sail For Pink!, θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 5 Μαΐου στον Ναυτικό Όμιλο Θεσσαλονίκης (Σοφούλη 112), με είσοδο ελεύθερη.

Έναρξη στις 19:00 και λήξη στις 22:00.

Με εκτίμηση η Επιτροπή Ενεργειών Κοινωνικής Ευθύνης του ΤΕΦΑΑ

Ημερομηνία: