Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για το ΔΠΜΣ Άθληση και Υγεία 2018-2019
Αρχική / Ενημέρωση / Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για το ΔΠΜΣ Άθληση και Υγεία 2018-2019

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για το ΔΠΜΣ Άθληση και Υγεία 2018-2019

Τo Διατμηματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (Δ.Π.Μ.Σ.) με τίτλο «Άθληση και Υγεία», των τμημάτων Ιατρικής & Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, που πραγματοποιείται στην Ελληνική γλώσσα, για το πανεπιστημιακό έτος 2018-2019, ανακοινώνει ότι θα δεχθεί υποψήφιους για εγγραφή σε δύο γνωστικές κατευθύνσεις:

· Αθλητιατρική

· Άσκηση και Σωματική Υγεία

Στο Δ.Π.Μ.Σ. γίνονται δεκτοί πτυχιούχοι Τμημάτων του Πανεπιστημιακού Τομέα της ημεδαπής ή ισότιμων αναγνωρισμένων Τμημάτων της αλλοδαπής, καθώς και πτυχιούχοι της Ανώτατης Τεχνολογικής Εκπαίδευσης, ως εξής: Πτυχιούχοι Ιατρικής, Πτυχιούχοι Τ.Ε.Φ.Α.Α., Πτυχιούχοι Φυσικοθεραπείας και Νοσηλευτικής Α.Τ.Ε.Ι., Πτυχιούχοι άλλων Τμημάτων Α.Ε.Ι. και Α.Τ.Ε.Ι.

Για να γίνει αποδεκτή η αίτηση του κάθε υποψηφίου, πρέπει να κατατεθεί συμπληρωμένη, εμπρόθεσμα από 3/9/2018 έως 21/9/2018, μαζί με όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά. Την ημέρα κατάθεσης της αίτησης ο υποψήφιος πρέπει να υποβάλει ενιαία όλα τα δικαιολογητικά που διαθέτει.

Οι αιτήσεις υποβάλλονται στη γραμματεία του Δ.Π.M.Σ. (Πανεπιστημιακή Ορθοπαιδικής Κλινική Γ.Ν. Παπαγεωργίου – Περιφερειακή οδός, T.K. 56403, τηλ. 2313 323702, info@master-sport-health.gr) ή αποστέλλονται ταχυδρομικά με συστημένη επιστολή

Ημερομηνίες κατάθεσης αιτήσεων: 3/9/2018 – 21/9/2018

Επισημαίνεται ότι η επίσημη Προκήρυξη θα αναρτηθεί προσεχώς.

Περισσότερες πληροφορίες: http://www.master-sport-health.gr