Αρχική / Ενημέρωση / ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ e-ΗΜΕΡΙΔΑ: Ανάσχεση της παρενόχλησης και της κατάχρησης στον αθλητισμό με χρήση τεχνολογιών μάθησης

Αξιότιμες και αξιότιμοι Φοιτητές/τριες,
Σας προσκαλούμε να συμμετάσχετε στην e-Ημερίδα (Webinar) με θέμα: Τεχνολογίες Μάθησης για την Ανάσχεση της Παρενόχλησης και της Κακοποίησης στον Αθλητισμό, που θα διεξαχθεί στο πλαίσιο της παρουσίασης του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Erasmus+ Sport HALT. Η e- Ημερίδα διοργανώνεται από τις ομάδες εργασίας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης και της Ελληνικής Γυμναστικής Ομοσπονδίας, την Παρασκευή 11 Δεκεμβρίου (17.00-19.00).

Το αντικείμενο του προγράμματος HALT είναι «η ευαισθητοποίηση σχετικά με τις βέλτιστες πρακτικές για την πρόληψη της παρενόχλησης και της κακοποίησης στον αθλητισμό».

Το έργο HALT στοχεύει:

1. στην ευαισθητοποίηση σχετικά με την παρενόχληση και την κακοποίηση στον αθλητισμό
  2. στην βελτίωση της γνώσης σχετικά με την παρενόχληση και την κακοποίηση στον αθλητισμό
  3. στην υποστήριξη αθλητών για (α) αναγνώριση και (β) αποφυγή παρενόχλησης και κακοποίησης
  4. στην ενίσχυση της ευαισθητοποίησης των ενδιαφερόμενων αθλητών σχετικά με τα οφέλη από τη χρήση διαδικτυακών κοινοτήτων

Η συμμετοχή σας είναι ιδιαίτερα σημαντική γιατί προσδοκούμε στη συνεργασία σας και ευελπιστούμε να ανταλλάξουμε απόψεις ώστε να σχεδιάσουμε τις λύσεις που θα είναι πιο αποτελεσματικές για τον χώρο του αθλητισμού στην Ελλάδα.
Η ημερίδα θα διεξαχθεί διαδικτυακά και μπορείτε να την παρακολουθήσετε ζωντανά από το κανάλι του Ευρωπαϊκού προγράμματος HALT στο YouTube μέσω του link: https://youtu.be/Krc7FkGO4bg
Τέλος, σας ενημερώνουμε πως θα δοθεί βεβαίωση παρακολούθησης της ημερίδας στους συμμετέχοντες.

Η ομάδα του έργου HALT
του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης