Παρουσίαση του εκπαιδευτικού υλικού του προγράμματος SEE-I στη Σόφια, Βουλγαρία
Αρχική / Ενημέρωση / Παρουσίαση του εκπαιδευτικού υλικού του προγράμματος SEE-I στη Σόφια, Βουλγαρία

Παρουσίαση του εκπαιδευτικού υλικού του προγράμματος SEE-I στη Σόφια, Βουλγαρία

Στο πλαίσιο του ερευνητικού προγράμματος SEE-I, το οποίο χρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση και συμμετέχει το ΤΕΦΑΑ, πραγματοποιήθηκε σεμινάριο στη Σόφια της Βουλγαρίας. Ο Δρ. Μπαρκούκης εκπροσώπησε το ΤΕΦΑΑ και παρουσίασε διαδικτυακά το εκπαιδευτικό υλικό του προγράμματος που αφορά τη χρήση απαγορευμένων ουσιών. Ο Δρ. Μπαρκούκης τόνισε την ανάγκη οι αθλητές και οι προπονητές να γνωρίζουν τους κανονισμούς σχετικά με το ντόπινγκ αλλά και τις συνέπειες της χρήσης των ουσιών. Όπως επισήμανε, το εκπαιδευτικό υλικό κατασκευάστηκε για να εκπαιδεύσει και να ενημερώσει τους εμπλεκομένους σε θέματα σχετικά με το ντόπινγκ.  Η συνάντηση πραγματοποιήθηκε διαδικτυακά και στην παρουσίαση συμμετείχαν πάνω από 90 προπονητές και αθλητές ποδοσφαίρου.