Αρχική / Ενημέρωση / Οδηγίες για τις εγγραφές των εισαγομένων με σοβαρές παθήσεις ακαδημαϊκού έτους 2019-2020

Οι επιτυχόντες αυτής της κατηγορίας  θα πρέπει να υποβάλουν ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής μέσα από το περιβάλλον register.auth.gr και να προσέλθουν στη Γραμματεία (ωράριο λειτουργίας 9.00 - 12.00 πμ) στο διάστημα από 4 Νοεμβρίου έως 11 Νοεμβρίου 2019:

1. με την αίτηση που θα εκτυπώσουν από το ίδιο περιβάλλον
  2. τα απαραίτητα δικαιολογητικά (που αναγράφονται στην αίτηση)
  3. φωτοτυπία της ταυτότητας

Οι επιτυχόντες θα ενημερωθούν  μέσω  SMS για τη διαδικασία καταχώρισης στοιχείων στο register.auth.gr από το Κέντρο Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης (για όσους υπάρχει καταχωρημένο κινητό).

Το σύστημα register.auth.gr για την καταχώριση των στοιχείων αυτής τη κατηγορίας και την εκτύπωση της αίτησης θα ανοίξει στις 4 Νοεμβρίου (στις 10:00) και θα περιλαμβάνει αναλυτικές οδηγίες για τους φοιτητές.