Οδηγίες για τις εγγραφές αιτούντων μετεγγραφή 2018-2019
Αρχική / Ενημέρωση / Οδηγίες για τις εγγραφές αιτούντων μετεγγραφή 2018-2019

Οδηγίες για τις εγγραφές αιτούντων μετεγγραφή 2018-2019

Οι επιτυχόντες αυτής της κατηγορίας θα πρέπει να καταχωρήσουν τα στοιχεία τους στο περιβάλλον register.auth.gr και να προσέλθουν στη Γραμματεία (9.00-12.00πμ) με τα απαραίτητα δικαιολογητικά στο διάστημα από 15 έως 30 Νοεμβρίου 2018.

Οι επιτυχόντες θα ενημερωθούν μέσω SMS για τη διαδικασία καταχώρισης στοιχείων στο register.auth.gr από το Κέντρο Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης.

Το σύστημα register.auth.gr για την καταχώριση των στοιχείων αυτής τη κατηγορίας θα ανοίξει την Πέμπτη 15 Νοεμβρίου (στις 10:00 το πρωί).

Επισημαίνεται ότι:

Φοιτητής που έχει ολοκληρώσει την καταχώριση στοιχείων του στο σύστημα register.auth.gr εμφανίζεται στο σύστημα ηλεκτρονικής γραμματείας σε κατάσταση προεγγραφής. Η οριστικοποίηση της προεγγραφής γίνεται με βάση τα προβλεπόμενα στην εγκύκλιο του Υπουργείου. Με την οριστικοποίηση της προεγγραφής ο εισαγόμενος λαμβάνει με SMS τους κωδικούς που απαιτούνται για τη δημιουργία του Ιδρυματικού Λογαριασμού.