Επίσκεψη καθηγήτριας με το πρόγραμμα Erasmus+
Αρχική / Ενημέρωση / Επίσκεψη καθηγήτριας με το πρόγραμμα Erasmus+

Επίσκεψη καθηγήτριας με το πρόγραμμα Erasmus+

Στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+, θα επισκεφθεί το Τμήμα μας η καθηγήτρια Paulina Nowaczyk από το Τμήμα Αθλητικής Διατροφής του Πανεπιστημίου του Πόζναν Πολωνίας ως προσκεκλημένη μου στις 26 με 30 Σεπτεμβρίου. Η καθηγήτρια θα δώσει τις παρακάτω διαλέξεις:

1. Vitamins, minerals and bioactive compοunds – the importance and requirements in physically active individuals and athletes
  2. Nutrition, energy availability and nutritional and hormonal status in athletes
  3. The composition, legitimacy of use and effectiveness of multi-ingredient pre-workout supplements in physically active individuals and athletes
  4. Nutritional support in oral diseases treatment

Οι διαλέξεις θα πραγματοποιηθούν την Τρίτη 27 Σεπτεμβρίου από 9 πμ μέχρι 1 μμ στο αμφιθέατρο του Τμήματος στο ισόγειο του γυάλινου κτηρίου. Η παρουσία του διδακτικού προσωπικού και των φοιτητών/-ριών του Τμήματος θα μας τιμήσει.

Με εκτίμηση,

Βασίλης Μούγιος