Αλλαγή Χώρου: Δελτίου Τύπου ΤΕΦΑΑ ΑΠΘ
Αρχική / Ενημέρωση / Αλλαγή Χώρου: Δελτίου Τύπου ΤΕΦΑΑ ΑΠΘ

Αλλαγή Χώρου: Δελτίου Τύπου ΤΕΦΑΑ ΑΠΘ

Δελτίο Τύπου Τμήμα Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού, ΑΠΘ
Τη Δευτέρα 10/12/18 και ώρα 11:00 το πρωί, στην αίθουσα Συγκλήτου, στον 7ο όροφο του κτιρίου Διοίκησης του ΑΠΘ, θα πραγματοποιηθεί συνέντευξη τύπου, με θέμα την ενημέρωση για το νέο Αθλητικό Νομοσχέδιο, το οποίο υποβαθμίζει τις πανεπιστημιακές σπουδές των Τμημάτων Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού, και αν ψηφιστεί, θα επιφέρει πολλαπλές αρνητικές συνέπειες στον Ελληνικό αθλητισμό και κινδύνους στην υγεία των πολιτών.
Θα παραβρεθούν η διοίκηση του τμήματος, μέλη της πανεπιστημιακής κοινότητας, Ολυμπιονίκες απόφοιτοι των ΤΕΦΑΑ, εκπρόσωποι από τον αθλητικό χώρο και την τοπική αυτοδιοίκηση και φοιτητές.
Τηλέφωνα επικοινωνίας: 2310-991871, 2310-992491.