Έναρξη πρακτικών μαθημάτων Ειδικοτήτων με φυσική παρουσία
Αρχική / Ενημέρωση / Έναρξη πρακτικών μαθημάτων Ειδικοτήτων με φυσική παρουσία

Έναρξη πρακτικών μαθημάτων Ειδικοτήτων με φυσική παρουσία

Σας ενημερώνουμε ότι από τη Δευτέρα 17/5/2021 τα μαθήματα των ειδικοτήτων αθλητικών εφαρμογών  θα γίνουν με φυσική παρουσία για τους φοιτητές/τριες του τελευταίου έτους κατόπιν απόφασης της Συνέλευσης και με βάση τις σχετικές Υπουργικές Αποφάσεις.

Λάβετε υπόψη σας ότι κατά την υλοποίηση των μαθημάτων με φυσική παρουσία θα απαιτούνται self test τόσο για τους διδάσκοντες όσο και για τους φοιτητές/τριες με επίδειξη βεβαίωσης/δήλωσης αρνητικού αυτοδιαγνωστικού ελέγχου self-test (η οποία υπογράφεται από τους φοιτητές/τριες), που θα πραγματοποιείται έως και 24 ώρες πριν από την εξέταση ή άλλου τύπου διαγνωστικού ελέγχου (rapid test ή PCR test) που πραγματοποιείται έως και 72 ώρες πριν το μάθημα.

Η ενημέρωση των μαθημάτων των Ειδικοτήτων θα γίνεται διαμέσω του συστήματος E-learning.