ΥΠΟΔΟΧΗ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ Τ.Ε.Φ.Α.Α. - Α.Π.Θ.
Αρχική / Ενημέρωση / ΥΠΟΔΟΧΗ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ Τ.Ε.Φ.Α.Α. - Α.Π.Θ.

ΥΠΟΔΟΧΗ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ Τ.Ε.Φ.Α.Α. - Α.Π.Θ.

Τη Δευτέρα 18 Οκτωβρίου 2021 και ώρα 11:00 π.μ. θα πραγματοποιηθεί η τελετή υποδοχής των πρωτοετών φοιτητών, στο κεντρικό αμφιθέατρο του γυάλινου κτιρίου των νέων εγκαταστάσεων του Τ.Ε.Φ.Α.Α. στη Θέρμη, σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

• Προσφώνηση Κοσμήτορα Σχολής Επιστημών Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού, Καθηγητή κ. Γεωργίου Τζέτζη
  • Προσφώνηση Προέδρου Τμήματος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού με έδρα τη Θεσσαλονίκη, Καθηγητή κ. Χαράλαμπου Τσορμπατζούδη
  • Παρουσίαση από την Επίκουρη Καθηγήτρια κ. Δήμητρα Μαμελετζή:
    • του Τμήματος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού με έδρα τη Θεσσαλονίκη
    • του Κέντρου Λειτουργίας Δικτύου Α.Π.Θ (it.auth.gr)
    • του site του Τμήματος (phed.auth.gr)
  • Παρουσίαση του Προγράμματος Σπουδών από την Καθηγήτρια κ. Στυλιανή Δούκα
  • Παρουσίαση της Βιβλιοθήκης του Τμήματος από τις βιβλιοθηκονόμους κ.κ. Κουγιουμτζή Ελένη και Γρηγοριάδου Νέλλη
  • Παρουσίαση της πανεπιστημιακής πλατφόρμας μαθημάτων elearning από τη βιβλιοθηκονόμο κ. Καλιακούδα Ανδρονίκη
  • Αγιασμός
  • Ξενάγηση στο campus από τους Συμβούλους Σπουδών του Α έτους κ.κ. Βασιλική Μάνου, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια και Δημητρίου Χατζόπουλου, Αναπληρωτή Καθηγητή.

Τα μαθήματα του Α έτους, κατά τη διάρκεια της υποδοχής, δε θα πραγματοποιηθούν, καθώς η παρουσία όλων των πρωτοετών φοιτητών είναι υποχρεωτική.
Τα μαθήματα πριν τις 11.00πμ και μετά τις 13.00 θα πραγματοποιηθούν κανονικά, βάση προγράμματος.

Ο Πρόεδρος του Τμήματος

Χαράλαμπος Τσορμπατζούδης