Διδασκαλία Σαρακατσάνικων Χορών και παρουσίαση στοιχείων της παράδοσης τους
Αρχική / Ενημέρωση / Διδασκαλία Σαρακατσάνικων Χορών και παρουσίαση στοιχείων της παράδοσης τους

Διδασκαλία Σαρακατσάνικων Χορών και παρουσίαση στοιχείων της παράδοσης τους

Στα πλαίσια της συνεργασίας της Σχολής Επιστημών Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού και της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Συλλόγων Σαρακατσαναίων, διοργανώνεται σεμινάριο με τίτλο «Διδασκαλία Σαρακατσάνικων Χορών και παρουσίαση στοιχείων της παράδοσης τους» τη Δευτέρα 4/4, ώρα 9:30 π.μ., στην αίθουσα χορού στις εγκαταστάσεις του ΤΕΦΑΑ στη Θέρμη, με την παρουσία της ειδικότητας Ελληνικών Παραδοσιακών Χορών των ΤΕΦΑΑ Θεσσαλονίκης και Σερρών.

Το σεμινάριο θα διοργανωθεί υπό την επιμέλεια της καθηγήτριας του ΤΕΦΑΑ ΑΠΘ, κ. Στέλλας Δούκα.
Διδασκαλία:
Σοφία Κωστούλα, καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής
Σπύρος Γιαννιός, καθηγητής Φυσικής Αγωγής

Θα δοθεί βεβαίωση συμμετοχής.
Πληροφορίες: sdouka@phed.auth.gr